Acıbadem Diş Kliniklerinde Rutin Kontrol

Acıbadem Diş Kliniklerinde rutin kontrol, ağız sağlığınız, kişisel hijyeninizi ihmal etmemeniz için büyük önem taşımaktadır. Ağız ve diş sağlığı durumunuz hakkında bilgi sahibi olmak için diş hekiminize başvurmanız yeterlidir. Bunun için, Acıbadem diş kliniklerinden birinde, diş hekiminizin bir dizi test ve kontrol yapması gerekebilir. Bu test ve kontrol süreci önemlidir. Çünkü, tedaviden önce en kritik süreç teşhis sürecidir. Acıbadem diş kliniklerinde sağlıklı bir ağız ve diş bakımının olmazsa olmazı tedavi öncesi analiz sürecidir.

 

Acıbadem Diş Klinikleri Ziyaretlerinin Avantajları

 

İstanbul’un pek çok ilçesinde bulunduğu gibi, Acıbadem diş klinikleri de epey çeşitli imkanlar sunmaktadır. Diş kliniğinizde, maliyetten tasarruf etmenizi sağlayacak olan ağız ve diş sağlığı sigortanızı ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde tüm maliyeti cebinizden ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ziyaretler sırasında diş hekiminizle ağız ve diş sağlığınız hakkında mutlaka konuşun. Diş hekiminize nasıl hissettiğinizi ve hangi problemleriniz olduğunu düşündüğünüzü söyleyin. Bu, diş hekiminizin size daha iyi ve verimli bir tedavi imkanı sunmasına yardımcı olacaktır. İşte Acıbadem diş kliniklerine düzenli ziyaretlerin bazı avantajları…

 

Neden Acıbadem Diş Kliniklerini Ziyaret Etmeli?

 

Acıbadem diş kliniği ziyaretlerinin önemi büyüktür. Diş hekimi ziyaretlerinin ihmal edilmesinden kaynaklı diş hastalıkları, siz vergi mükelleflerine her yıl milyarlarca liraya mal olmaktadır. Acıbadem diş kliniklerine yapacağınız rutin diş bakım ziyaretleri, uykunuzu dahi iyikeştirmeye yardımcı olabilir. İyi bir gece uykusunun anahtarının dişlerinizle ilgili olabileceğine şaşırabilirsiniz. Uyumak için mücadele edenlerden misiniz? Diş hekiminiz, kesintisiz bir uyku çekmenize yardımcı olacak şekilde horlama protezi uygulamasıyla, uyku apnesinizin tedavisini sağlayabilir. Acıbadem diş kliniklerine yapacağınız düzenli ziyaretler kalp hastalıkları riskinizi azaltabilir. Acıbadem diş kliniği uzmanları, diş eti hastalığının (periodontitis) kalp hastalığı geliştirme riskinin artmasıyla ilişkili olduğuna dikkat çekiyor ve “Diş eti hastalığı, kan dolaşımında kalp kapakçıklarını etkileyebilecek bakteriyel enfeksiyon riskini artırıyor” diyor. Bu nedenle dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamak, her gün diş ipi kullanmak ve düzenli diş muayeneleri yaptırmak önemlidir.

 

Acıbadem diş kliniği uzmanları, ağız ve diş sağlığınızla beyniniz arasında kesin bir bağlantı olduğunu ifade ediyor ve “Diş çürüğü ve diş eti hastalığı gibi diş hastalıkları kan dolaşımınıza giren ve beyin dahil vücudun herhangi bir yerinde sorunlara neden olabilen zararlı bakteriler üretir” diyor. Bu bakterilerin beyne yayılması çok olasıdır. Örneğin, son araştırmalara göre periodontal hastalık ile Parkinson hastalığı ve Alzheimer hastalığı gelişimi arasında bir bağlantı olduğu ortaya çıkmıştır. Acıbadem diş kliniği uzmanları, ağız ve diş sağlığı ile diyabet arasındaki bağlantılara işaret etmektedir. Bu ve benzer riskler, diş kliniğini düzenli ziyaretin önemini ortaya koyuyor. Amerikan Ağız Sistemik Sağlık Akademisi’ne göre, diyabetli kişilerin % 95’inde diş eti hastalığı bulunmaktadır. Diş eti hastalığı olan insanlar, kan şekeri düzeylerini kontrol etmekte zorlanmaktadırlar. Acıbadem diş kliniği uzmanlarının, ağız ve diş sağlığı konusuyla ilişkilendirdikler bir başka konu ise kronik baş ağrısı problemi. Kronik baş ağrılarının diş hastalıkları kaynaklı olabileceğini biliyor muydunuz? Gerilim tipi baş ağrılarının genel popülasyonda yaşam boyu yaygınlığı % 52’dir. Baş ağrıları çeşitli nörolojik ve anatomik sorunlardan kaynaklanabilirken, aynı zamanda TME bozukluğu olarak da bilinen en az bir temporomandibular eklem bozukluğu semptomu olan hastalarda istatistiksel olarak daha yüksek bir baş ağrısı prevalansını gösteren çalışmalar bulunmaktadır.

 

Erken Teşhis

 

Acıbadem diş kliniklerindeki diş hekiminize yapacağınız düzenli ziyaretler, ağız ve diş sağlığı sorunlarınızın erken teşhis edilmesini kolaylaştırır. Başlangıçta çoğu ağız ve diş sağlığı sorunları yeterince belirgin değildir. Çoğu zaman ağız ve diş sağlığınızda bir sorun olabileceğini bile hissetmezsiniz. Ancak Acıbadem diş kliniklerinden birine yapacağınız düzenli bir ziyaret, herhangi sağlık sorununun erken teşhisine yardımcı olur. Böylece, her türlü tehlikeyi azaltacak erken teşhis ve tedavi imkanlarına kavuşmuş olursunuz.

 

Hijyen

 

Ağız hijyeni, genel hijyeninizin önemli bir parçasıdır. Çoğu zaman, dişlerinizi düzenli olarak fırçalar ve diş ipi kullanırsınız, ancak bu daha iyi ağız ve diş sağlığını garanti etmez. Acıbadem diş kliniklerindeki diş hekiminize yapacağınız düzenli ziyaretler, ağız ve diş sağlığı problemlerinizi bertaraf edecek ve daha iyi bir ağız ve diş sağlığına kavuşmanızı sağlayacaktır.

Başlangıçta bir çürüğü kendi kendime fark etmemiz mümkün olmayabilir. Ancak Acıbadem diş kliniklerindeki diş hekimleriniz bunları kolayca teşhis edebilir. Çoğu zaman, düzenli olarak fırçaladığımız ve diş ipi kullandığımız için dişlerimizin temiz olduğunu düşünürsünüz. Ancak bir diş hekimi, bazı gizli diş kusurları nedeniyle bunun aksini düşünebilir. Acıbadem diş kliniklerindeki diş hekimleriniz, örneğin diş temizliği yaptırmanızı ya da dişinizdeki bir çürüğe erken müdahale edilmesini sağlayabilir. Böylelikle daha iyi bir ağız ve diş sağlığının nasıl sürdürülebilir kılınacağına dair önemli tavsiyeleri edinebilirsiniz. Tüm bunlar sağlığınızın toplam kalitesi için kritik önem taşımaktadır.

 

Yaşam Tarzınızı İyileştirin

 

Acıbadem diş kliniklerindeki diş hekimleriniz, dişlerinize zarar verebilecek bir beslenme ve yaşam tarzına sahip olup olmadığınızı analiz edebilecek düzeyde bilgi sahibidir. Acıbadem diş kliniklerindeki diş hekimlerinizin dişlerinizdeki sorunları erken teşhis etmesi, düzenli diş hekimi ziyaretlerinize bağlıdır. İyi bir diş hekimi, daha iyi bir yaşam tarzı ya da beslenme seçimi konusunda size tavsiyelerde bulunmakta memnun olur.

 

Uzmanlık

 

Acıbadem diş kliniklerindeki diş hekimleriniz, ağız ve diş sağlığınızı korumanıza yardımcı olmak için iyi eğitilmiştir. Bunun için sizlere profesyonel ve uzman tavsiyeleri sunarlar. Acıbadem diş kliniklerine yapacağınız düzenli ziyaretler, ağız ve diş sağlığı konusunda yaşadığınız sorunların üstesinden gelmek için uzman tavsiyesi ile kurtulmanızı sağlayacaktır. Aslında, çoğu zaman tek ihtiyacınız olan şeyin basit bir gargara veya diş macunu tavsiyesi olduğunu düşündüğümüzde, dişlerimizin sağlığın ihmal etmememiz gerektiği açıktır.

 

 

Did you like this? Share it!

0 comments on “Acıbadem Diş Kliniklerinde Rutin Kontrol

Leave Comment