Acıbadem Diş Polikliniği

Acıbadem Diş Polikliniği olarak hizmet veren Koşuyolu Park Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz iki yıldır faaliyetini sürdürmekte olup alanında uzman hekimlerle ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorunlarınızı tedavi etmek üzere hizmetimize devam ediyoruz. Modern diş hekimliğinin sunduğu teknolojik donanım, bilgisayar destekli yazılımlar ve ekipmanlarla implant tedavilerinden kanal tedavisine, diş beyazlatma uygulamalarından dolgu işlemlerine, gülüş tasarımından çene kemiği problemlerine dek tüm müdahaleler gerçekleştirilebilmektedir. Diş hekimlerimiz ve Çene Cerrahisi uzmanlarımız eşliğinde hızlı teşhis koyarak derhal tedavi aşamalarına geçerek en uygun bütçelerle ağız – diş sağlığınızın devamlılığı için bizleri arayabilir ya da web sitemizden online randevu alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma

Diş renginden memnun kalmayan hastalarımız için yürüttüğümüz diş beyazlatma hizmetimizle sizlerin hizmetindeyiz. Diş bütünlüğü ve diş etlerinize zarar vermeden gerçekleştirilen kozmetik diş uygulamasıyla; gıdalardan, sigara ve alkol tüketiminden, gazlı içeceklerden, asitli besinlerden ya da ilaç tüketimleri gibi nedenlerden dolayı dişlerin rengi sarımsı – kahverengimsi renge bürünebilmektedir. Diş beyazlatma tedavilerimizle mevcut diş renginizin birkaç tona kadar açılması için farklı uygulamalar sunabiliyoruz. Diş hekimliğinin modern teknolojilerinden faydalanarak kısa sürede gerçekleştirilen uygulamalarımız her bütçeye uygun olarak tamamlanmaktadır. Farklı ihtiyaçlar ve talepleriniz için diş beyazlatma uygulamalarını üç ana kolda yapıyoruz. Ev tipi, ofis tipi ve kanal tipi beyazlatma tercihleri ile kısa süreli seanslar sunarak sizleri sıkmadan dişlerinizin renk tonlarını açabiliyoruz.

Ağız – Diş – Çene Cerrahisi

Acıbadem Diş Polikliniği olarak, diş hastalıklarının tedavisi sırasında, Diş hekimliğinin bir başka alanı olan Ağız – Diş Çene Cerrahisi Uzmanlarımız eşliğinde yürütülen operasyonlar da gerekmektedir. Bu nedenle deneyimli cerrahlarımız hızlı hastalık tespiti yaparak gerekli tüm cerrahi adımları tamamlayabilmektedir. Örneğin implant uygulamaları sırasında yeterli yoğunluğa sahip çene kemiği yoğunluğunuz ya da şekliniz yeterli gelmez ise Çene Cerrahisi uzmanlarımız gerekli tedavileri yürüterek implant için gerekli çene kemiği oluşumunu sağlayabilmektedir. Ardından çok beklemeden implant yerleştirme adımları sağlanmaktadır. Acıbadem Diş Polikliniği hizmetlerimiz kapsamında yer alan cerrahi alanıyla; Adontojenik enfeksiyonların tedavileri, çene tümörleri tedavileri, tükürük bezi hastalıklarının tanı ve tedavileri dahil tüm ağız ve diş sağlığı hastalıkları – sorunları hızla çözümlenebilmektedir.

Diş Taşı Temizliği

Diş tartarı olarak da bilinen diş taşı oluşumları ağız ve diş bakımını doğru ve zamanında yürüten bireylerde daha az oluşmakla beraber yanlış hijyen uygulamalarında daha sık ve daha yoğun oluşabilmektedir. Bakterilerin diş yüzeyinde birikmesi ve sertleşmesiyle oluşan diş taşları tedavi edilmediği takdirde hem genel diş sağlığını hem de diş eti sağlığını tehlikeye sokarak ek tedavi gerektirecek rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle diş taşı oluşumu ile mücadele için doğru diş bakımı eğitimleri verilmekte, mevcut diş taşları da tek seansta giderilebilmektedir. Unutulmamalıdır ki uzun yıllar bekletilen diş taşı sorunu, diş taşı temizleme hizmetiyle giderilebilse de ek diş eti sorunlarına neden olabilmekte ve diş eti tedavisini elzem hale getirebilmektedir. Acıbadem Diş Polikliniği olarak diş taşı temizleme tedavimiz mevcut olup bir telefon ile randevu alabilirsiniz.

Dolgu Tedavileri

Diş hekimliğinin en eski tedavi seçeneklerinden biri olan dolgu materyalleri ile diş kayıplarının önüne geçilmek çok daha kolay kılınmıştır. Gelişen teknoloji ile birden fazla dolgu çeşitleri geliştirilmiştir. Dolgu seçenekleriyle dişlerin çürük olan kısımları alınarak doldurulmakta ve hem diş estetiği hem de diş fonksiyonlarının devamlılığına hizmet edilmektedir. Özellikle kanal tedavilerinden sonra dolgu tedavilerine ihtiyaç duyulmakta ve kısa süreli uygulamalarla dolgu maddeleri kullanılarak genel diş fonksiyonlarının kaybedilmesi engellenebilmektedir. Acıbadem Diş Polikliniği olarak dolgu tedavilerine yönelik tüm gereksinimleriniz kısa süreli uygulamalarla hizmetinizde kalmaya devam edecektir.

Kanal Tedavisi

Damar ve sinir topluluklarının neden olduğu ağrı, iltihap, kist gibi hastalıkların tedavi edilmesi için geliştirilmiş bir başka tedavidir. Diş çürümeleri, enfeksiyonlar, kistler, iltihaplar neticesinde dişin kaybedilmesinin engellenebilmesi için geliştirilen bu tedavi seçeneği ile dişin iç kısmında yer alan ölü doku pulpaları, damarlar ve sinirler alınarak dişin korunması sağlanabilmektedir. Kanal tedavilerinden sonra birkaç dakikada uygulanan diş dolgu teknolojisiyle de mevcut hasarlı dişin uzun yıllar görevine devam edebilmesi sağlanabilmektedir. Anestezi etkili ilaçlarla yapılan kanal tedavileri sırasında hiçbir acı duyulmamakta olup uygulama sonrasında da ağrı hissedilmemektedir. 

Gülüş Tasarımı

Dişler arasında mesafe bulunması, diş renginin sarı – kahverengi tonlarda olması, dişlerin çarpık ve dengesiz dizilimlere sahip olması, alt – üst çene kemiği orantısının normal fonksiyonlarda olmaması, diş kayıplarının olması gibi pek çok nedenlerden dolayı estetik gülüşler sergilenemeyebilmektedir. Erkek ve kadınların genel yüz hatlarına uygun gülüş tasarımları Acıbadem Diş Polikliniği olarak yapılabilen hizmetler arasındadır. Gülüş tasarımları üç aşamada yürütülmektedir. Çekici, Entelektüel ve sportif gülüş tasarımlarıyla size en uygun diş estetiği işlemleri Koşuyolu Par Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde bilgisayar destekli programlarla yürütülmekte ve derhal işleme geçilebilmektedir. Daha güzel, şık ve çekici bir gülüş için genel yüz hatlarınız, dudak yapınız – şekliniz ve büyüklüğünüz, yaşınız, diş sıralanışları ve cinsiyetiniz baz alınarak size en uygun tedaviler sırasıyla uygulanarak gülüş tasarımı hizmetiniz tamamlanabilmektedir.

Gebelik Döneminde Diş Tedavisi

Hamilelik sürecinde diş tedavileri sadece kozmetik olarak gerçekleştirilmelidir. Diş taşı temizleme, diş beyazlatma gibi uygulamaların yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Lakin diş çekimi, kanal tedavisi, implant yapımı gibi tedaviler sırasında anestezi etkili ilaçlar enjekte edildiği için bebeğe zarar verebilir. Bu nedenle gebelik dönemine girmeden önce tüm diş sağlığı sorunlarınızı tamamlayabilir, kontrollerinizi yapabilir ve hormonal sistem değişikliklerinden doğabilecek tüm diş problemlerinizin önüne geçebiliriz. Gebelik sürecinde olan hastalarımız için acil müdahale gerektiren tedaviler olduğu zaman Jinekolog ve Diş hekimlerimiz bir arada karar vererek size ve bebeğinize zarar vermeden tedavilerinizi gerçekleştirebilmekteyiz.

İmplant ve Greft Tedavileri

Kalıtsal değişkenler, yanlış beslenme, sigara – alkol tüketimi, ilerleyen yaş faktörleri, yetersiz ya da yanlış ağız – diş hijyeni gibi nedenlerle diş kayıplarının önüne geçmek imkansız hale gelebiliyor. Bu durumda hem çiğneme fonksiyonunun devamlılığı için hem de estetik bir diş dizilimi için implant tedavileri uygulanmaktadır. İmplantlar doğal dişe en yakın görünüm ve fonksiyonlara sahip Titanyum alaşımlı materyallerdir. İmplant tedavileri Acıbadem Diş Polikliniğimiz bünyesinde yürütülen tedaviler arasında olup kişiye özel seçenekler ve uygun fiyatlarla tamamlanabilmektedir. Aylarca beklemeye gerek kalmadan tüm implant gereksinimleriniz Koşuyolu Park Ağız ve Diş Sağlığı merkezimizin deneyimli doktorlarıyla tamamlanmaktadır.

Çocuk Diş Tedavisi

Pedodonti servisimiz mevcut olup 0 – 13  yaş aralığında yer alan tüm çocukların diş problemleri – diş hastalıklarıyla ilgilenilmektedir. Çocuğa özel tedavi aşamalarıyla uygulanmakta olup çocuklarınızda diş hekimi fobisi oluşmasının önüne geçilmektedir. Diş çekimi dahil tüm Pedodonti tedavileri yürütülmektedir. Süt dişlerinin olabildiğince uzun süre korunması gerektiğinin altını çizerek gerekli tedavileri uyguladıktan sonra hem çocuğunuza hem de ebeveynlere olması gereken ağız bakımı hakkında gerekli bilgileri anlatıyoruz. 

Panoramik Röntgen Teknolojisi

Koşuyolu Park Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin her bir servisi son teknolojiye sahip cihaz, ekipman ve donanımlara sahiptir. Bu cihazlardan biri de Panoramik Röntgenlerdir. Klasik röntgenlere göre X ışını seviyesi yirmi kata kadar daha az olduğu için genel insan sağlığına minimal zarar veren X ışınları yollayarak röntgenleme yapmaktadır. Böylece olası diş problemleri ve hastalıkları sadece birkaç dakika içerisinde görüntülenebilmekte ve tedavi stratejileri kolayca saptanabilmektedir. Acıbadem Diş Polikliniği olarak diş hekimliği alanında güncel teknolojiler kullanarak hızlı teşhis ve tedavi uygulamalarımızdan yararlanmak üzere bizlere telefon ya da web sitemizden ulaşabilirsiniz.