Altunizade Diş Polikliniği

Son teknoloji ekipmanları ve her biri alanında uzman doktorlarıyla ön plana çıkan Koşuyolu Park Diş Sağlığı merkezi, bilimi ön planda tutarak hastaların ağız ve diş sağlığına dair tüm tanı, teşhis, tedavi seçeneklerini başarıyla sergileyebilmektedir. Ağız, Diş ve Çene cerrahisi uzmanı eşliğinde uzman diş hekimlerinin görev aldığı kliniğimiz Periodontoloji tedavisinden gülüş tasarımı estetiğine, kanal tedavisinden İmplant tedavilerine dek pek çok ayrı alanda uzmanlık sergileyerek kaliteli hizmet sunmaktadır. Altunizade diş polikliniği için yerinde bir seçim olan Koşuyolu Kliniğimiz Pazar günleri hariç haftanın her günü tam kapasite hizmet sunmaya devam etmektedir. 

Periodontoloji ve Koşuyolu Park

Dişlerin çevresini kaplayan dokuların sağlık sorunlarını teşhis etmek, tedavi etmek ve sağlığının devamlılığını üstlenen bu bilim dalında uzmanlığını yansıtan hekimlerimizle tüm diş eti rahatsızlıklarınız anında ve kesin olarak tanılanarak derhal ilgili tedavi seçenekleriyle hastaların diş sağlığını korumak üzere hizmetine devam etmektedir. Diş eti çekilmeleri ve kanamaları, diş çekilmelerine kadar ilerleyebilen diş eti hastalıkları, çene kemiğinin erimesinden kaynaklanan pek çok sağlık sorunu hızla tespit edilerek tedaviye geçilmektedir. Peirodontal tedavi seçenekleriyle umutsuz görünen tüm diş hastalıkları için uygun ilerleme adımları sunulmaktadır.

Çocuk Pedodonti Hizmeti

Koşuyolu Park kliniğinde 0 – 13 yaş grubuna giren tüm çocukların diş sağlığı problemleriyle de ilgilenilmektedir. Uzman hekimlerimiz, modern ekipmanlarımız ve son teknoloji cihazlarımızla çocukların sağlıklı diş – diş eti gereksinimlerine dair her türlü tedavi seçenekleri mevcuttur. Çocukların sağlıklı diş, diş eti, çene kemiği gelişimlerini takip ederek her şeyin yolunda gitmesini sağlayan Pedodonti uzmanlığıyla tüm ortodontik tedavi seçenekleri gerçekleştirilmektedir. Altunizade diş polikliniği hizmetleriyle, çocukların ağız – diş sağlığını korumak, olası problemleri tespit ederek hızla tedavi sunuyoruz.

İmplant ve Greft Hizmetleri

Diş kayıpları neticesinde, hem fonksiyonel hem de estetik açıdan kayıpların doğal diş görünümlü implantlarla geri getirilmesi mümkündür. Koşuyolu Park kliniğimizde her türlü implant ihtiyaçlarınız alanında uzman diş hekimlerimizle hızlı müdahale aşamalarına tabi tutulmaktadır. Çiğneme fonksiyonlarını sağlayabilmek, diş estetiğini yeniden sağlamak üzere uygulanan implantların yerleştirilmesinde sorun olması halinde Greft tedavilerimiz uygulanmakta ve kemik şekli – kemik yoğunluğu sağlandıktan sonra implant tedavisine geçilmektedir. 

Kanal Tedavisi Hizmeti

Diş içlerinde bulunan damar ve sinirlerden kaynaklanan problemlerin tedavisinde kullanılan kanal tedavileri uzman diş hekimlerimiz ve modern ekipmanlarımızla sağlanarak diş sağlığınızın devamlılığına hizmet sunulmaktadır. Kanal tedavisi seçenekleriyle ağrı ve iltihaplara sebebiyet veren tüm ölü diş pulpaları çıkartılmakta ve diş pulpalarının çıkartılmasıyla oluşan boşluklara dolgu işlemleri yapılmaktadır. Böylece hem sorunlu dişin kaybı engellenmiş olur hem de damar – sinirlerden kaynaklı acılar da dindirilmiş olur. Çürümelerde, darbe ve kazarlarda, ilerleyen diş eti hastalıklarında ve daha önceden uygulanmış hatalı ya da eksik protetik tedavilerden kaynaklı tüm sorunlar kanal tedavisi ile giderilebilmektedir. Uzman diş hekimlerimizle en uygun tedavi seçenekleri için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Diş Taşı Temizliği

Altunizade diş polikliniği hizmetleriyle sunulan bir diğer tedavi yöntemi de diş taşı temizliğidir. Halk arasında Diş tartarı olarak da bilinen bu işlem oldukça kısa sürmektedir. Diş taşlarının uzun süreli birikimi ve sertleşmesi neticesinde diş ve diş eti rahatsızlıklarına neden olan bu problem sadece bir uygulamayla giderilebilmektedir. Düzensiz diş fırçalama ve diş sağlığı koşullarının yetersiz yapılmasından kaynaklanan diş taşı oluşumları temizlenmediği takdirde ek diş ve diş eti rahatsızlıklarına uygun zemin hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra dişin sararması, kahverengi renklere de ulaşmasını sağlamaktadır. 

Diş Beyazlatma

Koşuyolu Parka Ağız ve Diş Sağlığı kliniğimizde sunulan hizmetlerden biri de diş beyazlatmadır. Gıdalardan, sigara ve alkol tüketiminden, asitli yiyecek ve içecek tüketiminden, ilaç kullanımından, gıda boyalarından vb kaynaklı olarak zamanla dişlerin rengi sararabilmekte hatta kahverengi bir diş görüntüsüne kadar ulaşabilmektedir. Kısa süreli seanslarla diş beyazlatma tedavilerimiz sayesinde dişlerin doğal tonlarına ulaştırılması sağlanabilmektedir. Mevcut diş tonu değişikliğine göre birkaç tona kadar diş beyazlatılmasını sağlayan bu tedavi için diş dokularına zarar verilmemektedir. 

Gebelikte Diş Tedavisi

Hamilelik dönemlerinde pek çok diş tedavisi acil değilse yapılması uygun değildir. Buna karşın diş tartarı temizleme, rutin diş ve diş eti kontrolleri yapılmalıdır. Ağrıya neden olan diş – diş eti rahatsızlıklarının bulunması durumunda Jinekolog ve Diş Hekimi tarafından birlikte karar alınarak uygun tedavilerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Gebelik dönemine giren kadınların diş kontrollerini gerçekleştirmesi önerilmektedir. Hormonal sistemin değişmesiyle oluşabilecek pek çok diş – diş eti hastalığının engellenebilmesi için lütfen bizimle irtibata geçerek gebelik süresince kontrollerin yapılmasını sağlayınız. Herhangi bir probleminizin olması halinde bekletmeden uygun önlemlerin alınması elzemdir.

Gülüş Tasarımı – Gülüş Estetiği

Gülüş tasarımı gülüş estetiği olarak da bilinmektedir. Kliniğimizin uzman ekipleriyle gülüş tasarımınız sağlanabilmektedir. Gülüş tasarımı için öncelikle; yaşınız, genel yüz hatlarınız, diş ve diş etleriniz, dudak yapınız ve dudak estetiğiniz, yaşınız gibi pek çok kriter değerlendirilmektedir. Ardından uzman diş hekimlerimiz ve ağız – diş – çene cerrahisi uzmanlarımızla size uygun en özel gülüş estetiği için uygun profiller çıkartılmaktadır. Gülüş estetiği gerçekleştirilirken bilgisayar programlarından destek alınmakta ve tedavi seçeneklerine geçilmeden önce gülüş estetiğinizin son hali sizlere gösterilmektedir. Böylece tedavi uygulandıktan sonraki halinizi görebilmeniz mümkün kılınmaktadır. Uzman kadromuzla tasarlayacağımız gülüş estetiğiniz ile artık çok daha etkileyici, güzel ve sağlıklı bir görünüme sahip olabileceksiniz.

Dolgu Tedavisi Hizmetleri

Amalgram dolgular, Kompozit dolgula, İnley ve Onley Dolgularla gerçekleştirilen bu tedavi seçeneği hemen hemen her bireyin diş problemlerinin ilerlemesini engellemek, ağrıların giderilmesini sağlamak üzere geliştirilmiş bir tedavi seçeneğini yansıtmaktadır. Dolgu işlemleri gerçekleştirilmeden önce kanal tedavileri de gerekli olabilmektedir. Son teknoloji ekipmanlar, uygun doz anestezi etkili ilaçlarla yapılan bu tedaviyle diş kayıplarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Her bütçeye uygun fiyatlarla ön plana çıkan kliniğimizde tüm dolgu ihtiyaçlarınız kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

İlerleyen diş – diş eti hastalıkları neticesinde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisine ihtiyaç olabilmektedir. Kliniğimizin uzman cerrahlarıyla yürütülen operasyonlarla tüm çene – çene kemiği operasyonları yapılabilmektedir. İmplant öncesi yetersiz kemik yoğunluğu, çene kemiği yoğunluğu ve büyüklüğünün yetersiz olduğu durumlarda başvurulan bu cerrahi ile önce çene kemiği tedavileri gerçekleştirilmekte ve ardından implant ya da benzeri tedavilerinize geçilmektedir. Protetik cerrahi, Temporomandibuler eklem bozuklukları, çene tümörleri, tükürük bezi hastalıklarının teşhis ve tedavilerinden sorumlu olan Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Uzmanlarıyla hızlı teşhisler gerçekleştirilerek zamanında müdahale yapılmaktadır.

Panoramik Röntgen

Kliniğimizde yer alan ekipman ve cihazlardan biri de Panoramik Röntgenlerdir. Röntgenler sayesinde çene, diş ve diş eti hastalıklarının tespiti sadece birkaç dakikada görüntülenebilmekte ve olası sorunların tespitinde çok daha hızlı ilerleme gerçekleştirilebilmektedir. Panoramik röntgenlerle tedavi seçenekleri çok daha kolay tespit edilir, tedavi sürecinin planlanması kolaylaştırılır ve bu nedenlerden dolayı hastanın daha kısa sürede rahatlatılması sağlanır.