Gebelikte İmplant Tedavisi

Gebelikte implant tedavisi kesinlikle önerilmeyen ve yapılmaması gereken işlemlerdendir. Bunun sebebi anestezi de olmakta beraber genel olarak anne adaylarına önerilmez.

Aynı zamanda bu işlem için doğum sonrasının beklenmesi gerekir. İstenen röntgen sonuçları da anne karnındaki bebeği kötü olarak etkilemektedir.

Normal Doğum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gebelikte implant tedavisi hakkında bilgi alındığı kadar normal doğum hakkında da alınmalıdır. Normal doğum esnasında anne adayları her bir duyguyu fiziksel ve duygusal olarak hissetmektedirler. Bu sebeple neler yaşayacaklarına karşı hazır olabilmek ve bilinçlenmek ana amaçtır. Doğumdan önce belirli hazırlıkların yapılması hem anne adayları için hem de eşleri için kurtarıcı olabilir. Örneğin gidilecek hastaneye karar vermek ve en kısa yol hesaplamasında bulunmak doğum anında daha kontrollü davranmaya sebep olur. Sonrasında yine doğumdan önce doktorla normal doğum hakkında konuşmak oldukça önemlidir.

Ne ile karşı kaldığını bilerek hareket etmek ve kriz yönetimi sağlamak oldukça önemlidir. Aynı zamanda gebelik zamanı koltukta oturularak geçirilmemelidir ve harekete önem verilmelidir. Hareket etmek hem kasları rahatlatacaktır hem doğum sırasında kolaylaştırıcı etki sağlayacaktır. Doğum başladığında ise en önemlisi nefes kontrolüdür. Bazı sancıların yalancı kasık ağrısı olduğu bilinmektedir ve bu sebeple ilk sancı geldiğinde panik yapılmamalıdır. Hazırda olan bebek çantasıyla beraber hareket edilmeli ve sakin şekilde hastaneye doğru ilerlenmelidir. Unutulmamalıdır ki kendinizi rahatlatmak için yanınızda olan kişilerden destek alabilirsiniz. Hamilelikte implant tedavisi tercih edilmez ve anne adayları doğuma daha çok odaklanır.

Bebek Çantasında Olmazsa Olmazlar

Gebelikte implant tedavisi yapılmaması gereken cerrahi müdahaledir. Bebek çantasını anlatıp gerekli malzemeleri söylemek daha doğru olacaktır. Bebek bezi bu çantanın en önemli kritiklerinden birisidir. Alt açma bezi de bebeğin poposunun tahriş olmaması için gerekli olan malzemelerdendir. Bebeğin poposu isilik olmasın diye pamuklu ıslak mendillerin kullanılması da önem taşımaktadır. Bol iç çamaşırı ve bebek için pişik kremi de bu çantanın kritik noktalarından birisidir. Bu çanta içerisinde bebek için tercih edilen kıyafetlerin pamuklu olması gerekmektedir. Patik, eldiven ve çorap bebeğin yüzünü çizmemesi önemlidir. Bu ürünlerin de pamuklusu seçilmelidir. Bebeğin rahat etmesi için ve üşümemesi için yelek ve battaniye alınması da önerilmektedir.

Anne adaylarının emzirme işlemi için göğüs pedi ve önlük için çantada yer ayırması gerekir. Yeni anne olacak adayların da emzirme işleminde rahat etmesi için emzirme yastığına ihtiyacı olabilmektedir. Bebeğin banyosu için bebek şampuanları incelenir ve en katkısız olan hangi marka ise o alınır. Bebek yağı da markası dikkat edilmesi gereken konulardandır. Bebeğin bornozu yumuşak ve tahriş etmeyen kumaştan seçilir. Son olarak bebeğin uykusu için uyku tulumu, battaniyeler ve bebek telsizi gerekir. Burada önemli olan bebeğinizi çok terletecek battaniyelerden kaçınmaktır. Daha ince kumaşlar tercih edilebilir ve uyku tulumu bebeğe giydirilebilir.İmplant tedavisi bu sebeple bebekten çok sonra gelir ve annelerin bebek çantası hazırlamasını engellemez.

Seçilen Ürünlerin Alerjiye Sebep Olması

Gebelikte implant tedavisi doktorların önermediği durumdur ve bunun yerine alerjiye odaklanılmalıdır. Yeni alacağınız bebek ürünlerine karşı bebeğinizin alerjik reaksiyon verebileceği olasılıklar dahilindedir. Gerekli olan alerji testlerini geçmiş ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Aynı zamanda hayvanlar üzerinde deney yapılmayan bebek ürünlerinin kullanılması da öneriler arasındadır. Peluş oyuncaklar daha ilk zamanlardan bebeğinizin alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilir. Bu sebeple hediye olarak gelse bile ürünler bebek ile aynı ortama konulmamalıdır. Bebeğin alerji durumu aslında genetik olarak gelir.

Anne veya babada herhangi bir alerji durumu varsa bunun genetik olarak bebeğe geçtiği de görülür. Probiyotik içeren gıdalar kullanarak bağışıklık sistemini destekler ve bebeğinizin bu süreçten daha az etkilenmesini sağlarsınız. Aynı zamanda implant tedavisi fiyatları da bu bebek alışverişinden sonra ekonomik olarak zor duruma sokabilir. Bu sebeple implant için bir süre daha beklemeli ve para biriktirmeyi tercih edebilirsiniz.

Gebelikte Diyet Yapılır Mı

Gebelikte implant tedavisi ve diyet konuları oldukça sık sorulmaktadır. Gebelik sürecinde sağlıksız kilo almak istemeyen anne adayları diyet yapmaktadırlar. Bu diyet ya diyetisyenle ya da kişilerin hür iradeyle yapacağı diyetlere dayanmaktadır. Burada önemli olan bebeğin alacağı gıdaları ve sağlıklı proteinleri kesmemektir. Sebze ve bakliyata ağırlık verildiği kadar aynı zamanda sağlıklı yağ alımı da devreye girmektedir. Anne adaylarının gün içinde düzenli olarak su içmesi gerekmektedir. Meyvelerden de alınacak olan vitamin ve sıvı takviyesi bebeğin büyümesine yardımcı olmaktadır.

Özellikle kahvaltının atlanmaması gebelik süresince çok önemlidir. Kahvaltıda bir dilim ekmeğin tüketimi de tavsiye edilmektedir. Süt ürünleri kalsiyum oranını arttırdığı ve bebeğin gelişimine yardımcı olduğu için severek tüketilir. İmplant tedavisi aşamaları gibi diyet aşamaları da bebeğin gelişimine göre değişim gösterebilmektedir. Bebek büyüdükçe ihtiyacı olan besinler artacak ve bu sebeple sizi kalori alımına zorlayacaktır.

İmplant Aşamaları

Gebelikte implant tedavisi yapılmamaktadır. Lakin hamilelikten sonra implant aşamalarının anlatılması gerekmektedir. Öncelikle doktor tarafından röntgen çekilir ve diş yapısı görülür. Bu durumdan sonra nasıl yol izleneceği yeni anne olan birey ile planlanır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu işlem kişiye göre iki saat sürebilmektedir. İmplant tedavisi süreci ağrılı ve acılı geçebilmektedir. Doktorun verdiği ilaçların kullanımı ve ağrı kesicilerin kullanımı önem taşımaktadır.

İmplant tedavisi ne kadar sürer şeklinde aratıldığında kişiye göre ve doktora göre de değişiklik gösterildiği görülmektedir. İmplant tedavisi için doktorun hizmet ve kalitesine göre oldukça yüksek rakamlardan söz edilebilmektedir. Bu durumda en uygun doktor için internette araştırmalar yapmak hatta doktor randevusu alıp görüşmek en mantıklı seçenek olacaktır.

Did you like this? Share it!

0 comments on “Gebelikte İmplant Tedavisi

Leave Comment