Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

Dişlerin çok mu küçük? Renginden memnun değil misin? Dişlerin arasındaki boşluğu önemsiyor musun? Doğal bir gülüş ister misin? Estetik diş hekimliği sizin için doğru çözümdür. Gülüşünüzü mükemmel hale getirmek için birçok farklı çözüm vardır.

En popülerleri kaplamalar, ardından diş kronları, diş köprüleri, implantlar, diş beyazlatma, estetik dolgular ve diş eti estetiğidir. Tedavi seçimi, hastanın mevcut durumuna ve isteklerine bağlıdır.

Kusursuz bir gülüş tasarımı oluşturmak, tüm diş ekibinin yaratıcılığını, uzmanlığını ve yüksek kaliteli işbirliğini gerektirir.

Kaplamalar, inleyler, onleyler

İnleyler / onleyler / overlayler, normal kompozit dolgu yerine kullanılan seramik protezlerdir. Daha dayanıklı, daha güçlü ve estetik açıdan çok daha çekicidirler. Laboratuvarda ayrı ayrı yapılır ve daha sonra ön işlenmiş diş yüzeyine yerleştirilirler. Dişin ön işlemesi minimumdur, genellikle diş kusuru kadar ön işlemden geçirilirler.

Kaplamalar

Kaplamalar, doğal dişe büyük müdahaleler olmaksızın dişlerin uyumunu, doğallığını ve beyazlığını sağlar. Kaplamalar, mevcut dişe yapıştırılan çok ince bir ikame maddedir ve görünüm ile dayanıklılık bakımından doğal diş minesine çok benzer. Hafif ortodontik yer değiştirmeleri, diş çatlaklarını, diş renklenmelerini, diş aşınmasını ve dişler arasındaki boşluğu düzeltmek için kullanılabilirler. Kaplamalar, yüksek kaliteli seramik veya kompozit malzemelerden yapılır. İnce, sadece 0,3 ila 1,5 mm kalınlığındaki kaplamalar için aynı ölçüde diş minesinin hazırlanması gereklidir. Dişin yapısı ve gelecek veneerler için alan buna izin veriyorsa, prep olmayan bir veneer yapmak da mümkündür, bu da doğal dişin aşınmaması anlamına gelir. Veneerlerin dayanıklılığı büyük ölçüde doğal dişin durumuna ve düzenli kontrollere bağlıdır. Kaplamalar için diş tedavisi tamamen ağrısızdır, hastanın hassasiyetine ve isteğine bağlı olarak anestezi kullanılır.

Gülüş tasarımı kişinin ruhsal durumunu da etkilediği için dişlerin estetik güzelleşmesinin ötesine geçer. Güzel bir gülümseme ruh halinizi, güveninizi ve yaşam kalitenizi iyileştirir!

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Bir gülüş tasarım prosedürünün uzunluğu, seçilen prosedürlere göre değişecektir. Invisalign için muayenehane içi diş beyazlatma veya baskı işlemleri bir saatin altında tamamlanabilir. Hastalar ayrıca bir hijyen temizliği veya diş eti hastalığı muayenesini gülüş tasarımı tedavi planıyla birleştirme seçeneğine de sahiptir. Gülüş tasarımı prosedürleri, hasta rahatlığı için birden fazla randevu üzerinden gerçekleştirilebilir veya daha uzun, kapsamlı bir prosedür olarak birleştirilebilir.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

Her şeyin belirli bir son kullanma süresi vardır. Ağız sağlığı düzgün bir şekilde muhafaza edilirse gülüş tasarımı genellikle çok uzun sürer. Sonuçların kalıcı olmasını istiyorsanız, düzenli bir kontrol için diş hekimine gitmeniz ve uygun ağız sağlığını korumanız gerekir. Genellikle iyileşme için tahmini süre 2 – 4 haftadır. Ancak bazıları, geçirdikleri tedavilerin sayısına bağlı olarak birkaç ayı bulabilir. Her diş tedavisinde olduğu gibi gülüş tasarımı sonrası da dişlerinize gereken önemi göstermeniz gerekmektedir.

Did you like this? Share it!

0 comments on “Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

Leave Comment