Gülüş Tasarımı Nedir

Gülüş tasarımı hem yüz hatları hem de dişler düşünülerek bozulan diş ve diş etlerinin estetik açıdan düzeltilmesi için yapılan bir uygulamadır. Sadece diş sağlığı değil estetik açıdan tüm yüzü göz önünde bulundurur.

Gülüşün Önemi

Herkes başka bir şekilde güler ve herkesin kendine has bir gülüşü olduğunu söyleyebilir. Kahkaha, bir kişinin ruh halini yansıtan ve ruh hali üzerinde büyük etkisi olan göstergelerden biridir.

Peki gülüş tasarımı işlemini etkileyen faktörler nelerdir? Hadi daha yakından bakalım.

Gülüş Tasarımında Önemli Bir Unsur

Ameliyatı gerçekleştiren diş hekiminin kendi alanında uzmanlaşması ve ameliyat sırasında hastanın ihtiyaçları ile iletişim halinde kalması önemlidir.

Gülüş Tasarımı uygulamasının amacı dişleri ve diş etlerini tamamlamaktır. Son zamanlarda değişen gülüş tasarımı fiyat teknolojisi sayesinde gülüş tasarımı araştırması mümkün, daha pratik ve kolay bir hale gelmiştir.

Diş yapısı ilk olarak gülüş tasarımı uygulamasında estetik bir gülüş elde etmek için modifiye edilir. Yani sıra düzgün görüntüleniyor, dişler üst üste gelecek şekilde görüntüleniyor, estetik açıdan istenmeyen görüntüler ortaya çıkıyor gibi problemler araştırılır.

Elbette dişlerin cinsi ve dudakların yapısı ile uyumludur. Dişlerin yüze uyum sağlaması da önemlidir.

Bir Gülüş Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bir gülüş tasarlarken öncelik her zaman hasta memnuniyetidir. Hasta işlem dışında ise tüm çabalar boşa gider ve bu durum hasta için de hüsrana neden olabilir. Bu nedenle işlemler, öncelikli ihtiyaçlar ve beklentiler göz önünde bulundurularak yürütülmelidir. Gülüş tasarımı fiyatları 2021 kliniğe göre değişiklik gösterir.

Hastalarla yapılan görüşmeler gerekli sayfada bulunabilir. Bu toplantıda hastalar dişlerinin tam olarak ne olduğundan şikayet edebilmelidir. Tedavi için gerekli tüm planlar bu görüşme sırasında yapılacaktır. Ayrıca gülüş tasarımı sürecinde,

  • Dudak yapısı
  • Diş uzunluğu
  • Yüzün özellikleri
  • Dudaklar ve dişler arasındaki uyum

Böyle bir çalışma yapar. Doktor bunlardan herhangi biri yapmadan tedaviye başlarsa sonuç imkansız olacaktır.

Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli Midir

Gülüş tasarımı ile estetik bir gülüşe kavuşmak cinsiyet için de önemlidir. Bunun nedeni, kadınlarda diş yapısının daha hassas ve oval olması, erkeklerde ise dişlerin baskın olmasıdır.

Gülüş Tasarımına Uygulanan Tedaviler

Gülüş tasarımına sahip bir kişiye estetik bir gülüş kazandırmak için çeşitli tedaviler vardır. Kişinin daha rahat ve estetik görünmesi için bunlardan birini özenle yaptırabilirsiniz.

Bununla birlikte, 40 dakika gibi kısa süreler için, kalın dişlerde hatırı sayılır ton açıklıkları olur. Ayrıca hem ağız bakımına hem de yiyip içmeye dikkat ederek dişlerinizin beyazlığını bir yıla kadar koruyabilirsiniz.

Diğer bir tedavi ise dişleri porselen laminata yapıştırmaktır. Işığı ileten bir metal olan zirkonyum, diş estetiğinin sağlanmasında önemli bir yere sahiptir. Ancak zirkonyum uygulamasının profesyonel bir diş hekimi tarafından yapılması faydalıdır.

Diğer bir tedavi de ortodontik tekniklerdir. Bu teknikte kişinin utanç verici yapısını ortadan kaldırmak için porselen braketler doktor tarafından kullanılır. Gülüş tasarımı uygulamalarında da implant tedavisi yapılmaktadır. Bu çare eksik dişleri giderebilir ve onlara estetik bir görünüm kazandırabilir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Süresi Ne Kadardır

Gülüş tasarımı ile tedavi süresine öncelik verilerek hastalara pantolon verilmesi mümkündür. Hasta şikayetleri ve ağız yapısı genellikle tedavi edilir. Bu süre 1 gün ve bazı durumlarda 2 ila 15 gündür. Bu süre aralığı önemli bir aralıktır.

Gülüş tasarımı uygulaması ile hasta estetik bir gülüşe kavuşur. Dişlerin yapısında büyük bir gelişme var. Ayrıca dudak ve yüz arasında diş uyumunu garanti eder.

Tabii dişler daha parlak ve daha canlı bir yapıya sahip. Ayrıca hem diş hekimliğinde hem de ağız dışında çeşitli faydalar sağlamaktadır. Aslında bir gülümseme için tasarlanması gereken düzenli bakım ile diş ve ağız bakımı alır. Gülüş tasarımı Beylikdüzü klinikleri sizi bu konuda eğitecek uzmanlarla doludur.

 

Estetik Gülüş Tasarımı Yaparken Hangi Detayları Dikkate Almalıyım

Hasta memnuniyeti ilk adım olarak görülebilir. Tedavi gülmek ve hoş olmayan şeylerden rahatsız olduğunuz şeylerle başlar. Bu nedenle doktor tarafından bir plan yapılır ve tedaviye başlanır. Gülüş tasarımında dudak yapısı, diş uzunluğu, diş eti özellikleri, dudak-diş uyumu bu süreçte dikkate alınmaz.

Dişler bir yüz ve bir gülümseme ile bir bütündür. Bu bütünlüğün korunması için diş yapısı ile yüz şeklinin uyumlu olması gerekir. Estetik bir gülüşe ulaşmak cinsiyette önemlidir. Kadınlarda daha hassas oval dişler, erkeklerde ise daha köşeli dişler önemlidir. Gülüş tasarımı İstanbul ilimizde yapılabilen bir işlemdir.

Mükemmel estetik gülüşü elde etmek için diş yapısı ve düzeni düzgün olmalı, üst kısımları üst üste binmemelidir. Üst dişlerin diğer dişlere göre daha fazla öne çıkması için önceden çekilmesi gerekir. Dişleriniz parlak ve kirli olmamalıdır. Dudaklar ve diş etleri uyumlu olmalıdır. Diş yapısının dizilişi yüz ile uyumlu olmalıdır.

Gülüş Tasarımında Hangi Özel Tedaviler Mevcuttur

1-) Beyazlatma süresi değişebilir. Tonlar 40 dakikalık kadranla açılabilir. İnsanların beslenme alışkanlıklarına bakarak onları bir yıla kadar beyaz tutabilirsiniz.

2-) Porselen laminat dişlere yapıştırılır. Lamina kullanarak beyaz estetik bir gülüş elde edebilirsiniz. Gülüş tasarımı kalıcı olması bu şekilde sağlanır.

3-) Zirkonyum yaygın olarak kullanılan bir teknolojidir. Zirkonyum yarı saydam metalin estetik görünümü etkilidir. Bu uygulamaları yaparken bir uzmana başvurmanız gerekir.

4-) Ortodontik teknikler, porselen braketler uygulayarak karmaşık diş tedavi yapıları oluşturur.

5-) İmplant tedavisi eksik dişi tamamlar. Dişlere estetik bir görünüm kazandırır.

  • Tedavi süresi için zaman çerçevesi nedir

Gülüş tasarımı Tedavi süresi dişlerin durumuna ve ağız yapısına göre 1 ile 2 ile 15 gün arasında değişmektedir.

Did you like this? Share it!

0 comments on “Gülüş Tasarımı Nedir

Leave Comment