Üsküdar Diş Polikliniği

Alanında deneyimli Diş Hekimleriyle – Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanlarıyla hizmetine devam eden Üsküdar Diş Polikliniği, modern teknolojiler baz alınarak geliştirilen her türlü donanım, ekipman ve cihaz ile haftanın altı günü tüm diş problemleriniz, diş sağlığı ihtiyaçlarınız için sizleri bekliyor. Gülüş tasarımından dolgu tedavisine, kanal tedavisinden implant yerleştirilmesine dek ihtiyacınız olabilecek tüm konularda faaliyet gösteren Üsküdar Diş Polikliniği için telefon ya da online web sitesinden randevu almanız yeterlidir. Koşuyolu Park Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz, Pazar günleri hariç her gün hizmet vermektedir. 

Periodontoloji Tedavileri

Diş ve çevresini, ağız içi dokularının alanı olan Periodontoloji tedavi seçeneklerinin tamamı Üsküdar Diş Polikliniği hizmeti kapsamındadır. Doku incelemesi, tanı ve teşhis konması, tedavi edilmesi kliniğimizde gerçekleştirilebilmektedir. Ağız ve Diş sağlığınızı tehdit edebilecek herhangi bir Periodontoloji sorunu hızla tespit edilmekte ve tedavi aşamalarına geçilmektedir. Periodontoloji sadece diş ve çevresindeki dokuları kapsamamaktadır. Çene kemiklerimin erimesinden kaynaklanan her türlü hastalık ve enfeksiyonların tanılama – tedavi etme aşamalarını da çerçevelemektedir. Hastalık ya da hastalıklarla beraber oluşabilen diş eti şişmesi, diş eti kanaması, çene kemiği erimesi, diş aralarının ayrılması gibi tüm sorunlarınıza hızlı müdahale ederek en güncel tedavileri uygulamaktayız. 

Doğru Ağız – Diş Sağlığı

Doğru fırça ve ürünleri kullanarak doğru fırçalama tekniklerini anlatıyor, ağız içi hijyeni tam olarak nasıl sağlayabileceğiniz konusunda modern bilgiler veriyor ve sağlıklı bir ağız – diş sağlığı için gerekli tüm kontrolleri, tedavileri zamanında uyguluyoruz. Üsküdar Diş Polikliniği olarak merkezimize yer alan güncel röntgenleme ve kontrol ekipmanlarımızla mevcut problemleri tespit ederek hızla tedavi aşamalarına yöneliyoruz.

Pedodonti Hizmetimiz 

Hizmetlerimizde sadece yetişkinlere yönelmiyoruz. Pedodonti servisimizle 0 – 13 yaş arasındaki tüm çocukların diş travmalarına da yer veriyoruz. Çocukların sağlıklı ağız – diş bakımı için yapmaları gerekenleri ifade ediyor, bebeklik çağından itibaren tüm kontrollerini yerine getirerek uygulanması elzem tüm tedavileri Üsküdar Dil Polikliniğimiz ile sağlıyoruz. Çocuklarda diş doktoru fobisi oluşturmadan, mevcut diş hastalıklarını tanılayarak bireysel tedavi programları düzenliyoruz. Tedavinin her aşaması uzman diş hekimlerimizle birlikte koordine edilerek koruyucu önlemler eşliğinde ilerleme sağlıyoruz. Çocuklardaki diş çürümesi problemleri, Fissür örtücü ve Flor uygulamaları, yer tutucu tedavi seçenekleri gibi pek çok Pedodonti tedavisiyle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Panoramik Röntgenli Tanılama

Diş, çene, çene kemiği dahil tüm ağız – diş rahatsızlıklarını tanılamada kullandığımız Panoramik Röntgenimizle erken tespit yapıyor, hızlı tanılama ile derhal hangi tedavinin uygulanması gerektiğine karar vererek harekete geçiyoruz. Üsküdar Diş Polikliniği modern Panoramik röntgenleri dahil gerekli tüm cihaz ve ekipmanla hizmet sunmaktadır. Panoramik röntgenlerle sadece bir dakikada tüm tespitleri sağlayabiliyoruz. Minimal X ışınına maruz kalarak, dijital ortama aktarılan her türlü ağız – diş sağlığı tehditlerinin saptanması, teşhis konması, tedavi programının uygulanmasına dek pek çok planlamayı hızla tamamlayarak hastanın maksimum rahatlığını baz alıyoruz. Panoramik röntgenler klasik röntgenlere nazaran yirmi kat daha az X ışını yaymaktadır. Genel vücut sağlığına zararlı olan X ışınların asgari düzeyde olmasını sağlayan Panoramik röntgenler çok daha hızlı işlem yapma yetisine sahiptir.

Ortodonti Hizmetleri

Soyaçekim – kalıtsal geçişli etkenler, doğum öncesi anomaliler, Bruksizm, darbe, travma, diş gıcırdatma, parmak emme gibi nedenlerden dolayı oluşan tüm diş problemlerinin tedavileri Üsküdar Diş Polikiniği ile planlı bir şekilde yürütülmektedir. Süt dişlerinin erken kaybedilmesine neden olan bu etkilerin gerekli kontrollerini, eğitimlerini ve tedavilerini yürüten uzman doktorlarımız telsiz ortodonti tedavileri de uygulayabilmektedir. İlerleyen yaşlarda görülebilecek her türlü diş ve diş eti hastalıklarının önüne geçmeyi amaçlayan kontroller ve tedavi yöntemleri tespit edilerek erken tanılama yürütülmektedir. 

İmplant ve Greft Hizmetleri

Doğal dişlerin, çürüme, diş eti çekilmesi, diş eti kanaması, kaza, çene kemiği erimesi dahil pek çok nedenle kaybedilmesinden sonra uygulanan implant tedavisi Üsküdar Diş Polikliniği hizmet kapsamında yer almaktadır. Doğal dişlerin eksikliğinden kaynaklanan fonksiyonel çiğneme eyleminin yeterince gerçekleştirilememesi ve diş estetiğinin olumsuz olduğu durumlarda yürütülen implant tedavileri Üsküdar Diş Polikiniği tarafından uygun bütçelerle gerçekleştirilmektedir. Eğer kemik dokuları, kemik yapısı ve kemik yoğunluğu implant için yetersiz olursa önce Greft tedavisi uygulanarak implant yerleştirilmesi için uygun ortamlar sağlanabilmektedir.

Gebelik Dönemi Diş Tedavisi

Hamilelik döneminde diş kontrolleri daha da önemli olmaktadır. Gebelik sürecinde değişen hormonal sistem çeşitli diş problemlerine neden olabilir. Bebeğin anne karnında tükettiği minerallerin yerine konması elzemdir. Bu nedenle gebelik öncesi ve sırasında gerekli diş kontrollerinin yapılması hayati değere sahiptir. Gebelik sürecinde ilaç, anestezi etkili ilaçlar ve uygulamaların kullanılmaması gereklidir. Gebelik sırasında dış tartarı – diş taşı temizlikleri gibi rutin işlemler dışında ilaç enjekte edici tedavilerin uygulanmaması önemlidir. Koşuyolu Park Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak zorunlu nedenlerle başvurduğunuz zaman sizin ve bebeğinizin sağlığı için hizmet vermeye devam ediyoruz. Gerekli görüldüğü durumlarda Jinekolog ve uzman diş hekimlerimiz bir arada karar vererek acil ihtiyaçlarınızı giderebilmekteyiz. 

Gülüş Tasarımı

Gerek genetik faktörler, gerek kötü ağız – diş bakımı, gerekse de geçirilen kazalar neticesinde diş kayıpları ve çene kemiği problemleri çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra diş aralıklarının açık olması, çene kemiğinin ve diş diziliminin hatalı olması gibi gülüş estetiğini bozabilecek pek çok etken bulunmaktadır. Gülüş estetiğinin sağlanabilmesi için bilgisayar destekli programlar kullanıyor, yüzünüz için en uygun gülüşün ve diş estetiğinin sağlanabilmesi için görseller çıkartarak tedavi aşamalarına başlıyoruz. Diş sıralanışındaki sorunlar, diş renkleri, genel yüz hatlarının orantısı, yaş ve dudak yapısı gibi pek çok kriter baz alınarak bilgisayar ortamında gerçekleştirilen simülasyonlarla, gülüş tasarımı sonrası gerçekleştirilecek ağız – diş görüntülerinizi önceden saptıyor ve saptanan her bir problem için en uygun fiyatlı tedavi seçeneklerimizle hizmet sunuyoruz.

Kanal Tedavisi

Diş çürümesinden kaynaklanan damar ve sinir problemleri bazı nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilmekte ve bireylerde yoğun acılar yaşatabilmektedir. Kanal tedavisi bu problemleri ortadan kaldırarak erken diş kayıplarının önüne geçmek üzere geliştirilmiş bir tedavi türüdür. Kanal tedavisiyle ölü diş pulpaları, iltihaplı dokular, damar ve sinirler çıkartılarak oluşan boşluğa dolgu yapılmasıyla sonlandırılmaktadır. Böylece dişin çürümesinin önüne geçilmekle kalmaz ilerde oluşabilecek enfeksiyon, kist, iltihap gibi ek problemleri de bertaraf edebilmektedir. 

Dolgu Tedavisi

Diş Hekimliği alanında en çok kullanılan tedavilerden biridir. Diş kaybının önüne geçmede kullanılan ilk tedavilerden biridir. Modern diş hekimliği sayesinde dolgu maddelerindeki geliştirmeler ilerlemiş ve hem hasta hem de uygulayıcı diş hekimi için çok daha kısa süren, çok daha faydalı dolgu çeşitleri ortaya çıkmıştır. Dolgu çeşitleriyle proteze gerek kalmadan pek çok diş problemi önlenebilmekte – tedavi edilebilmektedir. Doku ve diş kaybı risklerini minimize etmede etkili bir tedavi seçeneği olan dolgu tedavileri Üsküdar Diş Polikliniği tarafından zamanında ve hızlı olarak tamamlanabilmektedir.