Koşuyolu Park | Diş Beyazlatma
 

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma uygulaması, diş renginden memnun olmayan pek çok kişinin tercih ettiği ve oldukça başarılı sonuç veren medikal işlemlerden biridir. Diş rengini etkileyen pek çok faktör vardır. İç faktörler ve dış faktörler olarak ikiye ayrılan bu etmenler sonucunda diş tonunda sararma ve istenmeyen renk değişiklikleri ortaya çıkmaktadır.

İşlem, dişte bulunan gözenekli yapıyı hedefler. Gözenekler içerisinde birikme yapan yiyecek içecek maddeleri yüzünden dişlerde sararma yaşanmaya başlanır. Uygulama, yaşanan renk değişimi üzerinde oldukça etkili bir sonuç verir.

Koşuyolu Park Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde, BEYOND Polus Advanced Beyazlatma Cihazı ile tedaviler uygulanmaktadır. Bu teknolojinin avantajları;

  • En önemli özelliği filtreleme sistemine sahip olmasıdır. Ultraviyole ışınlarını filtrelediği için beyazlatmadan önce yapılmış ağızda bulunan eski  Kompozit  dolgulara zarar vermez.
  • Kullandığı özel vitamin dolgulu beyazlatma jeli sayesinde diğer beyazlatma yöntemlerine göre hassasiyet oranı daha düşüktür.
  • İçinde bulunan soğutma sistemi sayesinde ısı yayılımı azdır.
  • Tedavi süresi daha kısa ve daha az rahatsız edicidir.

Diş Beyazlatma İşleminin Avantajları Nedir?

Diş beyazlatma işleminin tercih edilmesindeki en önemli faktör, beyaz ve sağlıklı görünen dişlerin kişinin öz güveni üzerinde oldukça büyük etkiye sahip olmasından geçer. Estetik açıdan değerlendirildiğinde, dişlerde yaşanan istenmeyen renk değişimlerinin kişinin günlük hayatını negatif etkilediği görülmektedir. Gülerken dişlerini saklama gereksinimi hisseden hastalarda zaman içerisinde öz güven kaybı da ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple uzman bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilen diş beyazlatmanın sonucu, hem diş sağlığı açısından hem de kişinin günlük hayatı açısından büyük avantaja sahip bir uygulamadır.

Diş Beyazlatma İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kalıcılığı için kesin bir süre aralığı vermek oldukça zordur. Bu süreyi belirleyen esas faktör, kişinin diş yapısından tercih ettiği yiyecek ve içecek maddelerine varana kadar pek çok değişkeni içerir. Yine de genel bağlamda bakıldığında, diş beyazlatma işleminin en az 6 ay, en çok da 2 yıl kadar bir süreyle kalıcılığı olduğu söylenebilir.

Sizi Arayalım