Koşuyolu Park | Bruksizm ve Botoks Uygulamaları
 

Bruksizm ve Botoks Uygulamaları

Bruksizm ve Botoks Uygulamaları

Bruksizm Nedir?

Bazı kişiler sadece uyurken dişlerini sıkar ve gıcırdatırlar. Özellikle sabahları yoğun bir ağrı ile uyanma ve huzursuzluk bunun en net belirtilerindendir. Ancak bazı kişilerde bu durum uyanıkken de meydana gelebilir. Bruksizm sorunu dişlere en fazla zarar veren sorunlardan biridir. Çünkü bu sorun esnasında uygulanan baskı kuvveti normal çiğneme kuvvetinden 3 veya 4 kat daha fazladır.

Bruksizm İçin Botoks Uygulaması

Diş sıkma sorunu için en bilindik tedavi yöntemlerinden birisi de botoks uygulamalarıdır. Ancak bunun dışında Bruksizm sorunu için uygulanabilecek pek çok farklı tedavi yöntemi de bulunmaktadır.

Bruksizm için çene botoksu hastalığın şiddetine göre tercih edilen bir tedavi uygulamasıdır. Bu uygulama yapılmadan önce ilk olarak kasların ne kadar gevşetilmesi gerektiğinin tespitinin yapılması gerekmektedir. Daha sonra kasılan ve gevşetilen kaslara hekim kontrolünde ayarlanan dozlarda botoks enjekte edilir. Direkt olarak kasın içine uygulanan botoks uygulaması Bruksizm sorunu için en hızlı ve en etkili tedavi yöntemi olarak tercih edilir.

Botoks uygulaması cilde dışarıdan uygulanan bir işlemdir. 

Bruksizm Botoks Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

  • Herhangi bir şekilde cerrahi müdahale gerektirmeden işlem yapılmasına olanak sunar.
  • Çene yapısının incelmesini sağlarken aynı zamanda daha oval ve ince bir yüz hattının ortaya çıkmasına yardımcı olur.
  • Çene kaslarına direkt olarak müdahale eden botoks uygulaması çene kaslarının boyut olarak küçültülmesini de sağlar. Bu sayede de daha ince ancak daha belirgin yüz hattına sahip olunabilmektedir.
  • Bruksizm tedavisi için botoks uygulaması en etkili yöntemlerden biridir.
Sizi Arayalım