Koşuyolu Park | All on 4 İmplant Tedavisi
 

All on 4 İmplant Tedavisi

All on 4 İmplant Tedavisi

Tam ya da kısmi dişsizlik problemlerinde alt ve üst çenede toplamda 8 implant kullanılarak sabit protez yapılması işlemine all on four implant tedavisi denir. Bu uygulamayı diğer işlemlerden ayıran en önemli özelliği, implantların farklı bir açı ile yerleştirilmesidir.

All on 4 tedavisi, hiç dişi bulunmayan ve ciddi kemik kaybı olan hastalara implant destekli sabit protez yapılması esasına dayanır. Sadece çenenin ön bölgesinde bulunan kemiklerden yararlanılarak yapılan bu tedaviye ‘All on four implant tekniği’ denir. Bu yöntem genellikle birden fazla diş eksiği olan hastaların rahatlıkla tercih edebilecekleri bir tekniktir. Uygulama, yapılacak kişiye özel olarak planlanır ve hareketli diş protezi kullanamayan kişiler için oldukça idealdir. All on four diş implantının temizliği de oldukça kolay yapılır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşanan değişimler sayesinde, tedavi yöntemlerinde de yenilikler yaşanır. Bu yeniliklerin başında gelen all on four implant tekniği, alanında uzman diş hekimleri ile uygulanması kaydı ile oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

All On Four İmplant Avantajları Nelerdir?

All on four implant diş tedavisinin hastaya en büyük avantaj, aynı gün protez ve implant işlemlerinin gerçekleşmesidir. Bu tedavinin diğer avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Diğer pek çok implant tedavi yöntemine kıyasla ekonomiktir.
  • Hareketli protez kullanmakta zorluk çeken hastalar için çok uygundur.
  • İşlem sonunda estetik bir görünüm imkânı sunar.
  • Farklı damak tasarımı olduğu için hastanın alışmasını kolaylaştırır.
Sizi Arayalım