Koşuyolu Park | Teknolojilerimiz
 

Teknolojilerimiz

Teknolojilerimiz

Koşuyolu Park Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, teknoloji ve estetik diş hekimliğini en üst seviyede kullanarak ziyaretçilerimize maksimum konfor ile güvenilir tedaviler sunmayı önceliklendiriyoruz.

Dijital Panoramik Röntgen

Bu görüntüleme yöntemiyle ağız içindeki tüm dişler ve çene kemikleri aynı film düzleminde saniyeler içinde görüntülenir. İlk muayenede ihtiyaç duyulan çok önemli bir teknolojidir. Alınan görüntü aynı anda bilgisayar ekranında görünür, bekleme süresi olmaması nedeniyle pratik bir görüntüleme sistemidir. Ağız içindeki tüm dişlerin aynı anda görüntülenmesini sağladığı için teşhis ve tedavi basamaklarında sıkça kullanılan bir görüntüleme metodudur.

Dijital Ölçü Tarayıcı

Dijital 3 boyutlu ölçü alma yöntemiyle optik bir kamera kullanılarak dişler taranır. Veriler bilgisayar ortamına aktarılır ve hastanın ağız ölçüsü alınmış olur. Geleneksel ölçü kaşıkları ile ölçü alımı esnasında öğürme gibi refleksleri ortadan kaldırarak hastaya yüksek konfor sağlar. Ayrıca, bu yöntem ile hem daha hassas hem de daha hatasız bir ölçü alma işlemi gerçekleşir.

CAD-CAM – Dijital Tasarım ve Üretim

Bu yenilikçi teknoloji, dişlerin tek bir işlemde yeniden yapılandırılmasını mümkün kılar. Estetik diş hekimliği alanında sıklıkla kullandığı teknikler arasında yer alan CAD CAM, hastaların hayalini kurduğu gibi dişler üretmeyi sağlar. Bu teknik, özellikle de porselen restorasyonlar ve protezler konusunda hem estetik hem de sağlıklı biçimde tasarlanıp üretilmesinde kullanılır.

EXOCAD – Gülüş Tasarımı

Exocad şu an dünyada dijital gülüş tasarımı için en yaygın olarak kullanılan  diş hekimliği yazılımıdır. Her türlü yapıştırmalı protezin modellenmesine, estetik tek üye kaplamalardan, tüm ağız Hollywood Gülüşü  tasarımına ve kişiye özel gülüş tasarımı yapılmasına olanak sağlar. Ayrıca geçici modeller ve wax-upların da verimli data kullanımı ile birlikte modellenmesine olanak sağlar. Böylelikle hastaların dijital gülüş kayıtları arşivlenmiş olur.  

3D Printer

3D Printer teknoloji kullanarak, dijital gülüş tasarımı uygulandıktan sonra hastanın arzuladığı gülümsemeyi, elde edilen fotoğraf ve modeller üzerinde hızlı bir şekilde üretilmesini sağlar. Tedaviye daha hiç başlamadan bir prova yapmak istediğimizde ise; bu tasarımı 3D yazıcıdan çıkarıp hastanın ağzında bire bir denenebilir. Dijital ortamda kayıtlı olduğu için üzerinde değişiklikler yapıp tekrar denemeler yapmak, böylece daha tedavinin başındayken son haline birlikte karar vermek, böylece istenilen estetik sonuca ulaşmayı mümkün kılar.

Ayrıca laboratuvar sonuçlarını kısaltarak tedavinin daha az randevu sayısı ile hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar.

Sizi Arayalım